Assembly Voting er stiftet i 2000 og gennemførte i 2001 Danmarks første lov- og vedtægtsbestemte digitale valghandling. Siden har vi udviklet en lang række produkter og services, der til sammen udgør en dokumenteret sikker og komplet digital demokratisk infrastruktur.

Idag består teamet af:

Jacob Gyldenkærne
Administrerende Direktør
Stifter og partner
+45 26 84 66 44
jacob@aion.dk
Michael Andersen
CTO
Partner
michael@aion.dk
Jess Louis Pedersen
Salgschef
Partner
+ 45 26 79 01 30
jess@aion.dk
Camilla Banja
COO
Partner
+45 27 59 12 01
camilla@aion.dk
Dennis Otzen
Driftschef
dennis@aion.dk
+45 25 63 66 25
Stefan Patachi
Kryptograf
stefan@aion.dk
Alexander F. Ibsen
Udvikler
alexander@aion.dk
+45 28 97 79 90
Martin Skou
Projektleder
International salg
martin@aion.dk
+45 89 87 17 16
John Boesgaard Lauritsen
Salgskonsulent
john@aion.dk
+45 60 66 48 28
Christian Banja
Konferenceafstemninger
christian@aion.dk
+45 27 85 60 02
Mark Grønbæk Jensen
System Operatør
mark@assemblyvoting.com
+45 31 40 92 79
Vis mere

Personerne bag

Bestyrelsesmedlemmer

Klaus Sejr Madsen
Mere end 20 års erfaring fra B2B markedsføring og kommunikation på ledelsesniveau i førende danske IT-virksomheder.
Camilla Simonsen
COO i Siteimprove. Har været med på hele af turen med udvikling af Siteimprove fra Start up til en stor international SaaS-virksomhed med +500 ansatte.
Peter Bausager
Forretningskonsulent med fokus på udvikling af SMV. Peter har endvidere fra sin baggrund i Strålfors erfaringer med digitale valg.
Vis mere

Assembly Voting ApS

Park Allé 382

DK-2625 Vallensbæk

Kontakt

Mail: info@aion.dk

Tlf: +45 2616 9638